Стало відомо, що російські окупаційні війська використовували проти українських військовослужбовців, а також проти мирного населення в місті Маріуполь отруйну речовину невідомого походження.
Про це стало відомо завдяки публікації на офіційній сторінці "Азов" в Telegram.
"Близько години тому російські окупаційні війська використовували проти українських військових і цивільних осіб у місті Маріуполь отруйну речовину невідомого походження, яка була скинута з ворожого БПЛА", - йдеться в публікації.
Також там повідомляється, що у постраждалих згодом спостерігається вестибуло-атактичний синдром, а ще дихальна недостатність. Наші військовослужбовці заявляють, що зараз уточнюють наслідки використання цієї речовини.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Про подібну загрозу говорили ще з початку війни, бо Росія завжди використовувала тільки брудні методи. Спочатку Україна побачила застосування фосфорних бомб з боку окупантів, згодом жахи в Бучі, Ірпені.
Однак різні політики і представники влади по-різному реагували на те, що Росія може використовувати хімічну зброю. Наприклад, генеральні секретар НАТО Стотенберг заявляв про якісь далекосяжні наслідки (без подробиць). А ось президент Польщі Анджей Дуда зазначав, що подібних крок з боку рф може змусити НАТО переглянути рішення про невтручання в конфлікт.
Але ж ще вдень Едуард Басурін (так званий представник так званої "ДНР") заявляв, що проти "Азова" в Маріуполі їм потрібно застосувати хімічну зброю, бо штурмувати підземні укріплення" Азовсталі", за його словами, сенсу немає.
UPD: у мережі вже існує думка, що був використаний газ "Зарін". Його перші ознаки - це виділення з носа, звуження зіниць, закладеність в грудях. Далі з'являється нудота, утруднюється дихання, а також посилене слиновиділення.