Гліб Репіч, постійний науковий експерт телеканалу «1+1» і викладач хімії в «Атмосферній школі», розповів, як вижити під час ядерного удару. Свій корисний ролик він розмістив у соцмережі «ТікТок».
Він зазначив, що міжконтинентальні ядерні ракети, які несуть стратегічну зброю, направлені на країни НАТО. Українцям же варто боятися тактичної ядерної зброї, яка має набагато меншу потужність. Шансів вижити в такому випадку набагато більше.
Він назвав 4 пункти, які треба виконати, щоб вижити під час ядерного удару.
По-перше, треба бути готовим до цього: мати запас їжі, бутильованої води на кілька днів, аптечку, ліхтарик, радіо і запас батарейок до них.
По-друге, не треба нехтувати сигналом повітряної тривоги. Адже ядерний заряд нестимуть крилаті ракети чи Іскандери, тому буде час, щоб сховатися.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
«А хто не сховався – того підсмажать», - попередив Репіч.
Найкраще ховатися в метро чи бомбосховищі, але навіть підвал будинку здатний захистити від світлового впливу, проникаючої радіації та ударної хвилі.
По-третє, треба прийняти препарат йоду. Після вибуху, коли мине ударна хвиля, через 10-15 хвилин почнуться радіоактивні опади. І рівень радіації на місцевості почне стрімко зростати, смертельну дозу можна «впіймати» менше, ніж за годину.
«Якщо не пощастить із вітром, радіоактивне зараження можна отримати за десятки і сотні кілометрів від епіцентру вибуху», - попереджає експерт.
Однак за перші 24 години рівень радіації зменшується на 80%. Чим довше ви в укритті, тим меншу дозу радіації отримаєте.
По-четверте, залишайтеся на зв’язку. Але ні мобільний зв'язок, ні інтернет не працюватимуть. Тому повідомлення ДСНС про евакуацію треба слухати по радіо.
Раніше Знай писав, володимир путін взявся за "Жуковський підхід" у війні з Україною: техніку берегти, а солдатів - не шкодувати.
Також Знай повідомляв, що "смердюча купа російського металобрухту": ССО України показали, як вони працюють в Донецькій області