Світ виявився знову на межі великої війни, яка може виявитися в рази сильнішою і масштабнішою, ніж Друга світова. Країни у цьому конфлікті можуть використовувати ядерну зброю, що ставить під сумнів існування світу зовсім.
З цього приводу вирішив висловитись Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш під час відкриття конференції країн-учасниць Договору з нерозповсюдження ядерної зброї.
Він каже, що світові настав час повністю відмовитися від ядерної зброї, навіть її простого зберігання. Це допоможе уникнути знищення світу, адже ризики його застосування досягли рівня холодної війни.
"Зниження ризиків недостатньо. Знищення ядерної зброї - це єдина гарантія того, що її не буде застосовано. Ми повинні невпинно працювати над цією метою. Людство стоїть перед загрозою того, щоб забути уроки, витягнуті з ударів по Хіросімі та Нагасакі. Геополітична напруженість досягла нових висот", - наголосив Антоніу Гутерріш.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Нагадаємо, що найбільша загроза його застосування походить саме від США та Росії. Саме на всі ці країни припадає понад 90% зброї. У РФ, за даними SIPRI, поки що 6255 боєголовок, а в США - 5550. Для порівняння у Китаю 350 ядерних боєголовок, а у Франції - 290.
Загальна кількість ядерних боєголовок досягла кількості 13 080 і перебувають вони на зберіганні в дев'яти країн, а саме: США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея.
Нагадаємо, що на Росії вигадали нову мету "спецоперації": вже не "визволителі"
Раніше повідомлялося, що путін знову лякає світ ядерними ігрищами: до Лондона за п'ять хвилин
Також, Моравецький заявив, що війна в Україні "посіяла розбрат" між Польщею та Угорщиною