Росіяни захопили величезну кількість родовищ копалин в Україні. Це може стати однією з причин, через яку вони почали війну.
Про це пише американське видання The Washington Post з посиланням на аналіз, який провела канадська фірма з геополітичних ризиків SecDev.
Справа в тому, що під контролем путіна сьогодні перебуває величезна кількість родовищ вугілля, яким він у майбутньому планував шантажувати світ. Крім цього, вони зараз керують родовищем природного газу, нафти, металу та інших копалин.
В Україні знаходяться одні з найбільших у світі запаси титанової та залізної руди, родовище літію та поклади вугілля. Все це коштує десятки трильйонів доларів.
У Мінагро спрогнозували ціни на картоплю: до чого готуватись
Селяни схопляться за голову: у скільки обійдеться податок на 1 гектар
Більше жодної дистанційки: Міносвіти хоче повернути всіх за парти
Українських дітей можуть не пустити за кордон: оголосили нові правила
Якщо так станеться, що вони все ж таки зважаться на референдум, і будуть вдавати, що це територія росія, то Київ втратить на якийсь час контроль над цим. Це ускладнить для Західної Європи пошук альтернатив імпорту з Росії чи Китаю.
"Найгірший сценарій полягає в тому, що Україна втратить землю, перестане мати сильну сировинну економіку і стане більше схожою на одну з країн Балтії — країну, яка не здатна підтримувати свою індустріальну економіку", — розповів виконавчий директор Центру економічного відновлення Станіслав Зінченко.
Москва контролює:
- 63% вугільних родовищ країни;
- 11% родовищ нафти;
- 20% родовищ природного газу;
- 42% металів;
- 33% родовищ рідкісноземельних та інших важливих корисних копалин, включаючи літій.
Тобто зараз у російських військ під контролем копалини на суму 12,4 трильйона доларів.
Нагадаємо, що в окупантів істерика: дрони потрапляють у "яблучко", перетворюючи ворогів на "добрих росіян"
Раніше повідомлялося, що росія використала половину своїх військових ресурсів, а загальну мобілізацію боїться — чи ще довго вистачить .
Також, російські ліси горять нещадним вогнем, і до кремля недалеко: люди задихаються від диму, площа пожеж - до 83 тис. га