Вже 11-й місяць в Україні триває повномасштабна війна, і водночас діє закон про воєнний стан та мобілізацію. Чоловіків якого віку можуть закликати на сьогоднішній день.
За українським законодавством мобілізації підлягають чоловіки віком від 18 до 60 років. Вони не можуть виїжджати за межі країни, оскільки будь-якої миті можуть знадобитися батьківщині. Але, при цьому, траплялися й такі випадки, що можуть і не мобілізувати.
Зараз в Україні від військової служби можуть звільняти, звичайно ж, неповнолітніх, а також громадян, які досягли 60. Однак, якщо йдеться про вищий офіцерський склад, тоді не мобілізують лише з 64 років.
Все через закон "Про військовий обов'язок та військову службу". Виходить, що максимальний вік для служби у людей, яких закликають під час воєнного стану та мобілізації, до граничного віку перебування у запасі чи резерви.
Гороскоп на сьогодні, 19 квітня: субота непередбачуваних змін і несподіваних зустрічей
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: хто отримає більше вже у квітні
Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення
Але, при цьому, досвідчені бійці, визнані офіційно придатними, можуть за власним бажанням продовжувати службу не більше ніж на п'ять років.
Граничний вік кожної з категорій військових різний, і виглядає перелік так:
- Пересічні, молодші сержанти та старшини на контрактній службі, молодші офіцери – 45 років;
- Старші сержанти та старшини на контрактній службі, майори (капітани 3 ранги) та підполковники (капітани 2 ранги) – 50 років;
- Військові вищого сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом, та полковники (капітани 1 рангу) – 55 років;
- Вищий офіцерський склад – 60 років;
- А також військові вищого офіцерського складу у особливий період – 65 років.
Раніше повідомлялося, що небезпека від Shahed незабаром буде ліквідована: Україна зайнялася виробництвом власних безпілотників
Також, наступний ракетний удар Росії може бути більш масованим: спікер Повітряних сил ЗСУ