Невмілі російські солдати захворіли на променеву хворобу після ночівлі в Чорнобилі.

Два тижні вони спали, їли та пили в Рудому лісі поряд із місцем найстрашнішої ядерної катастрофи у світі — навіть ловили рибу біля камери реактора, що охолоджує.

Чорнобиль

Українці, які живуть поруч, попередили окупантів про небезпеку того, що залишилося одним із найрадіоактивніших місць на Землі з того часу, як 37 років тому вибухнула електростанція. Але місцеві жителі кажуть, що окупаційні війська, які незабаром прибули після російського вторгнення у лютому минулого року (2022 р.), проігнорували їх.

30-річна Оксана Пишна, відповідальна за зону відчуження навколо місця лиха, сказала: "Не намагайтеся знайти логіку. Це безглуздо. Це найнебезпечніша територія в особливій зоні, бо під землею у нас є ядерні відходи".

Популярні новини зараз

Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз

Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати

У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам

Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку

Показати ще

74-річна Галина Волошня, яка мешкає неподалік, сказала: "Думаю, вони розуміли ризики, але вони просто тупі".

Російські окупанти, скріншот: YouTube

Солдати, які розбили табір у лісі, зараз лікуються від променевої хвороби. На кадрах із військових безпілотників того часу видно, що вони викопали траншеї у зараженій землі. Занедбаний ящик з пайками, виявлений на місці події, випромінював у 50 разів більше радіації, ніж норма.

Начальники служби безпеки заявили, що один солдат брався за джерело кобальту-60 на звалищі голими руками, наражаючись на такий вплив радіації за кілька секунд, що воно зашкалило на лічильнику Гейгера. Його доля невідома.

Чорнобильська зона, фото: Уніан

Нагадаємо, що відомий таролог передбачив долю Криму та місцевих зрадників.

Раніше ми повідомляли, як і навіщо воїнам ЗСУ можуть "зупинити" службу під час війни: ні виплат, ні пільг.