Не тільки у рф можуть мобілізовувати засуджених, в Україні така практика хоч і не популярна, та все ж можлива, з огляду на букву закону.
Згідно з законодавством, засуджені українці можуть звернутися із клопотанням та вступити до лав ЗСУ. Про це розповіла заступниця директора Регіонального центру з надання безплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.
Якщо вас підозрюють або звинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, а також обрали вам запобіжний захід (тримання під вартою), то ви можете звернутися до прокурора із заявою про його скасування для подальшого призову на військову службу. Про таку можливість йдеться у статті 616 Кримінального процесуального кодексу України, деяких засуджених можуть забрати на службу до ЗСУ.
Прокурор має розглянути клопотання, оцінити відповідні ризики, звернутися з клопотанням про скасування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до слідчого судді.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Надалі слідчий суддя або суд невідкладно розглядає клопотання прокурора. Проте є категорії підозрюваних та обвинувачених, які не можуть звільнитися з місця позбавлення волі заради служби. Йдеться про осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів проти основ національної безпеки України, а також про злочинців, яких обвинувачують в умисному вбивстві, зґвалтуванні, незаконному позбавленні волі чи викраденні людини.
Нагадаємо, ми писали, що мобілізують навіть після 60: кого можуть призвати на службу в такому віці.
Як повідомляв "Знай.ua", знайшовся любитель російської творчості: спочатку герой, а потім вибачення та повістка.
Також "Знай.ua" інформував, українець проспав похід до військкомату і "поплатився" за це – який термін йому дали.