У Польщі зараз є велика кількість українців, можливо, навіть найбільша серед усіх країн Європейського Союзу.

Деякі з них приїхали до Польщі ще до початку війни і так і не повернулися додому — з тієї простої причини, що серед них дуже багато чоловіків, які придатні для військової служби, але уникають мобілізації.

Мобілізація. Фото: Youtube

Проте з 1 липня ситуація може змінитись, оскільки Польща скасовує автоматичне продовження документів на проживання. У більшості випадків, щоб продовжити дійсність цих документів, необхідно буде перетнути кордон, тобто повернутися до України і потім знову виїхати до Польщі.

Зі скасуванням епідеміологічної загрози, введеної у 2020 році (через коронавірус, COVID-19), іноземці, включаючи українців, тепер знову підлягатимуть стандартним правилам оновлення своїх документів, таких як візи та посвідки на проживання.

Популярні новини зараз

Які квартири здають військовим на Донеччині за 17 тисяч: "Адекватних слів немає"

Користь у кожній ложці та ліки на всю зиму: неймовірне варення з калини, яке підніме бойовий дух

Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає

Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно

Показати ще

Автоматичного продовження більше не відбудеться. Хоча, водночас, з початку січня 2023 року було встановлено, що всі біженці з України мають право перебувати у Польщі, навіть якщо їхні документи прострочені, до 24 серпня.

Мобілізація. Фото: Youtube

Існує кілька способів легалізувати своє перебування в чужій країні: скласти заяву про надання виду на тимчасове перебування для продовження законного проживання в Польщі, отримати візу або виїхати за межі Шенгенської зони (терміном на 3 місяці) та повернутися до Польщі — у рамках безвізового режиму.

Нагадаємо, Верховна Рада зменшила граничний вік призовників

Як повідомляв "Знай.uа", зняття та вилучення з військового обліку не одне й те саме - пояснення юриста

Знай.ua писав, заборона виїзду 17-річним підліткам: прикордонники пояснили