Іван Павленко — полковник, керівник Головного управління РЕБ і кібербезпеки, який розповів кумедну історію про перші дні повномасштабної війни.
Справа в тому, що наші захисники використовували "експериментальний" метод тиску на російських пілотів - вони включали похоронний марш за допомогою радіостанцій. Це змушувало окупантів, коли ті перебували у районі Києва, міняти частоти.
Успішним радіопригнічення і вважається, коли противник переходить інші частоти.
"10 секунд - зміна. Позитивний ефект відразу", - заявив чоловік.
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Багато хто може згадати, наскільки добре падали російські літаки та гелікоптери над територією України, коли вони думали, що їм нічого не може протистояти. До кінця лютого, за чотири дні війни – по 29 літаків та вертольотів. До кінця березня їх було вже понад 130 знищених. Наразі кількість повітряної техніки, яка більше ніколи не злетить, знаходиться на рівні, сумарно, 631 од.
Іван Павленко також додав, що ефективність РЕБ – радіоелектронної боротьби – змінюється у відсотках. Приклад він навів на танковому батальйоні.
"Там є, припустимо, 10 радіоліній. Якщо ми придушили всі радіолінії, то зв'язок називається зірваним, це 100%, — пояснив він. — Якщо придушили 70%, це називається порушеним. Якщо придушили 50%, називається утруднена", - зазначив він.
Нагадаємо, воїн ЗСУ отримав кулю від снайпера, сидячи за кермом машини - але його мужність врятували його та побратимів із біди
Як повідомляв "Знай.uа", війна не триватиме довго: Буданов назвав причину
Знай.ua писав, росіяни копять ракети і готуються до масових ударів: у ГУР позбавили українців надії на світ, але гірше ніж у 2022 не буде