Український військовий, який уже понад вісім місяців воює на Запорізькому напрямку, поділився з французьким виданням Le Monde вражаючими та болючими подробицями війни. Він говорить про апокаліптичну зону боїв, втому солдатів, страх мобілізованих і реальну роль безпілотників, які зараз керують фронтом.

Привілейована ротація і постійна лінія вогню

Як пише Le Monde, Сергій — один з небагатьох, кого регулярно ротують. Інші, за його словами, місяцями не покидають передову. Боєць уже понад вісім місяців тримає позиції на півдні, в Запорізькій області — одному з найгарячіших напрямків фронту.

"Ця війна триватиме ще десять років"

Сергій не вірить у швидке завершення війни. Він скептично налаштований щодо зусиль США щодо припинення бойових дій і переконаний, що російський лідер не відмовився від своїх цілей.

"Ця війна триватиме ще десять років", — сказав він журналістам.

Трофейна БМП-3, фото: Facebook 56-ї ОМПБр.

Популярні новини зараз

Перекази з картки на картку в Україні у 2025 році: що потрібно знати про податки та ліміти

Пенсіонерам виплатять солідні гроші: кому прийде понад 10 тисяч на місяць

Залишимось без їжі: Україну накриє небезпечна спека та посуха вже влітку, що обіцяє прогноз погоди

Гороскоп на сьогодні 11 травня: розчарування близнюків та напруження скорпіонів

Показати ще

Дрони замість артилерії: нове обличчя війни

Боєць пояснив, як кардинально змінилася тактика за два роки:

"На початку війни все залежало від піхоти й артилерії. Але сьогодні саме оператори безпілотників організовують усю лінію фронту", — каже він.

Зона бойових дій виглядає, за його словами, як кадри з фільмів про апокаліпсис:

"Це просто розорені й абсолютно порожні території протягом кілометрів, ми називаємо це 'зоною ураження'. Ніщо не вислизне від безпілотників".

знищена колона техніки окупантів у Курській області

Втома, брак людей і страх

Найбільше Сергія турбує втома особового складу. Піхота особливо виснажена — серед мобілізованих не всі мають достатню підготовку, і це посилює страх перед переміщенням на нові позиції.

"Хлопці не хочуть переїжджати, навіть якщо їм кажуть, що територія чиста. Вони бояться. Я не можу їх звинувачувати. Я не знаю, що б я робив на їхньому місці", — зізнається військовий.

Реальність війни без прикрас

Це свідчення — чергове нагадування, що на передовій зараз воюють не "залізні герої", а живі люди, які втомилися, але не здаються. І хоча безпілотники змінили правила гри, вирішальними залишаються мужність, витримка і підтримка з тилу.