Як діяти у разі, якщо ваших близьких примусово перемістили на тимчасово окуповану територію чи депортували.

Національне інформаційне бюро надає роз'яснення з алгоритмом дій у разі примусового переміщення вашої близької людини на тимчасово окуповану територію або примусової депортації за межі України.

Депортація українців. Фото: Facebook

Перш за все слід впоратися з власними емоціями, та не піддаватись паніці. Пам'ятайте, що держава у взаємодії з міжнародними організаціями та партнерами вживають усіх необхідних заходів задля фіксації таких випадків, обліку депортованих осіб, а також докладають зусиль з метою повернення громадян України додому.

Скриншот інфографіки

Популярні новини зараз

Майже всі чоловіки та більшість жінок підуть на війну: Сергій Братчук звернувся до українців

Після роботи наших танкістів окупанти відмовляються заходити на позиції

За донати ЗСУ хлопця посадять до в'язниці

Дружина Григорія Решетника Христина показала, наскільки їй "всеодно" на вагітності: "Як може бути інакше"

Показати ще

Також радять записувати за яких обставин були депортовані українці, і все записувати, щоб через стрес не забути важливі деталі.

Перед зверненням слід зібрати всю інформацію, яку можна про те, куди депортували близьку людину. У разі, якщо про депортацію повідомили сторонні люди - дізнатися та повідомити прізвище та за яких обставин було повідомлено про примусове переселення.

Депортація українців. Фото: Facebook

Якщо у людини є можливість, то їй краще звертатися до консульства та дипломатичних місій у тій країні куди її депортували.

Скриншот інфографіки

Нагадаємо, раніше ми писали, що російські загарбники почали готувати третю лінію оборони на окупованих територіях.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у НАТО закликали країни готуватися до тривалого протистояння в Україні: "Війна на виснаження".

Також "Знай.ua" писав, що Лукашенко віддав наказ створити оперативне командування збройних сил білорусі на українському напрямку.