За даними Telegraph, російські війська почали регулярно застосовувати хімічну зброю проти українських солдатів. І це не якісь випадкові обставини, а систематичні атаки, що відбуваються практично щодня.

Замість традиційних боєприпасів вони використовують маленькі дрони, щоб скинути сльозогінний газ чи інші хімічні речовини на позиції українських захисників.

Хімічна зброя / фото: скріншот Youtube

Це спричиняє не лише паніку серед солдатів, а й створює серйозні проблеми безпеки. Деякі з таких речовин, як газ CS, який зазвичай застосовується поліцією для придушення масових заворушень, заборонені у воєнний час за міжнародними угодами.

Ігор, командир української розвідувальної групи, розповідає: "Майже на кожну позицію на нашій ділянці фронту скидали одну чи дві газові гранати на день."

Популярні новини зараз

Графіки відключення електроенергії на 25 червня

Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат

"Укрзалізниця" змінила серйозне правило – потрібно знати про це заздалегідь

Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи

Показати ще

Проте російські військові порушують ці норми, використовуючи їх у бойових умовах. Українські солдати змушені боротися з цією загрозою, не завжди маючи відповідне спорядження.

"Протигази у нас є, але майже у всіх випадках це дуже старі, радянські моделі, і вони не дуже ефективні", – каже Ігор.

Хімічна зброя / фото: скріншот Youtube

Дехто навіть містить азбест, що є серйозною небезпекою для здоров'я. І тут ще питання: як українські військові зможуть захиститись від газових атак, якщо їм просто не дають відповідного обладнання?

Офіційно українські військові заявили, що від початку повномасштабного вторгнення російські війська здійснили 626 газових атак. Але, за словами експертів, статистика, напевно, сильно занижена.

Ці атаки не лише загроза для солдатів, а й пряме порушення міжнародного права та гуманітарних норм. Це викликає серйозні питання моральності та етики дій російських військових.

Але, незважаючи на все це, українські захисники продовжують боротися, виявляючи неймовірний дух та рішучість захистити свою країну.

Відповіться до потужних ударів: українців закликали не нехтувати тривогами

Крім того, Знай.ua повідомляв, " Продовжу знищувати сміття": Yarmak зізнався, чим займається в армії